Albrechtice "A" – ZD Kestřany 3:1 (1:1)

10.04.2010 16:30

Do 20´ minuty byl soupeř jasně lepší a v poli jasnou herní převahu. Naši hráči poprvé ohrozili branku hostujícího gólmana až ve 28. minutě střelou Hejnýho. Ve 14 minutě vedli hosté na rohy 5:0. Od 30 minuty jsme vysunuli obranu více na polovinu soupeřova hřiště a aktivní hrou jsme donutili soupeře k chybám. Po jedné takové chybě šel míč z levé strany a Milota krásně uvolnil nabíhajícího Píchu, který střelou k tyči dal na 1:0. Soupeř odpověděl ihned ve 37. minutě, kdy po několika dorážkách dopravil míč do sítě Kačírek. Druhý poločas odehráli naši hráči v dobrém, aktivním tempu. Naše územní převaha byla znatelná, ale bez gólového efektu. Až v 76 minutě Z. Hronek dlouhým balónem našel Řeřábka, který přehlavičkoval vybíhajícího gólmana. Vítězství korunoval v 85. minutě Milota z penalty. Nařízené za faul na pronikajicího Piláta. V závěru hosté odpadávali fyzicky a tak si naši hráči již zápas uhlídali. Za bojovnost jsme si vítězství zasloužili, ale ve hře a kombinaci jsme měli velké problémy. Soupeř, který byl oslaben o několik kvalitních hráčů rezignoval až v samém závěru a byl velmi kvalitním soupeřem.

branky: 31´Pícha, 76´Řeřábek, 85´Milota(p) - 37´Kačírek
Sestava: Cihla - Kolář, Lidinský, Hejný, Hronek Z., Heine, Milota, Řeřábek, Pícha - Vyskočil, Pilát
Střídali: 85´Smola za Milotu a 90´ Voneš za Vyskočila.

Řekli po utkání:

Po prohraném zápase a nutnosti výhry jsme nastoupili pod nepatrným psychickým tlakem. Vždyť příští týden nás čeká lídr soutěže Vacov. Utkání začali lépe hosté. Dobře kombinovali. Naše útoky naopak byli nepřesné, mnohdy v samém zárodku. Snaha hrát fotbal po zemi a rychle nám do 20´nešla. Po té jsme hru nejenom vyrovnali, ale bojovností a pěkným gólem jsme byli snad i lepším mužstvem. Hodnocení utkání je více méně kladné. Především v bojovnosti a nasazení. Větší vůle po vítězství a hra do poslední minuty. Je smutné a zároveň povzbuzující, že jsme přehráli kvalitnějšího soupeře, než byl minulý týden Vlacháč. Přehráli jsme ho fyzičkou, nasazením a nakonec i herně. Bohužel nechápu mentalitu řady hráčů a jejich diametrálně rozdílný výkon venku a doma. Pochvalu a hráčem zápasu bych asi vyhlásil Milotu ve středu hřiště a velmi milý byl výkon Píchy, který nastoupil na pravé straně zálohy.